Outsourcing programistów - dlaczego warto?


Outsourcing programistyczny ma wiele zalet i jego konsekwencją zawsze jest zmniejszenie kosztów budowania i obsługi systemów informatycznych. Decydując się na wynajem programistów od profesjonalnej firmy IT uzyskujecie Państwo dostęp do kompetentnej kadry i możliwość elastycznego podejścia do kwestii zasobów programistycznych. Oddelegowanie tworzenia i utrzymania systemów informatycznych daje dostęp do wykwalifikowanego personelu bez konieczności martwienia się o zarządzanie zespołem i podnoszenie kompetencji. Zdolność rekrutacji i oceny pracowniczej jest nieporównywalnie większa w wyspecjalizowanej firmie informatycznej. Decydując się na outsourcing programistów zyskujemy tez możliwość elastycznego dopasowania liczby godzin do bieżących potrzeb firmy. Mamy też o wiele łatwiejszy dostep do specjalistów w innych technologiach i o innych kompetencjach niż te aktualnie używane przez firmę, co ułatwia ekspansję na nowe pola w informatyce (aplikacje mobilne, IoT) i tworzenie nowych produktów. Wielokrotnie jest tak, że zatrudnianie w firmie specjalistów tylko jednej technologii sprawia, że rekomendują oni używanie w firmie przestarzałej technologii tylko dlatego, że jest ona zgodna z ich zakresem kompetencji. My nie mamy tych ograniczeń i zawsze rekomendujemy rozwiązania i technologie, które najlepiej służą rozwiązaniu problemów. To wszystko sprawia, że możecie się Państwo skupić na bazowym biznesie zamiast przedzierać się przez niuanse branży IT. Do najpopularniejszych technologii, w których firmy decydują się na outsourcing należy .NET, Java oraz PHP.

Outsourcing programistyczny, a utrzymywanie własnego specjalisty


Często jest tak, że firmy nie widzą potrzeby outsourcingu przy małym zapotrzebowaniu na usługi programistyczne np. rzędu jednego etatu. Jest to jednak duży błąd. W takim wypadku zarząd firmy, ani dział HR, który na co dzień nie zajmuje się rekrutacją pracowników IT nie jest w stanie właściwie ocenić kompetencji potencjalnych kandydatów. Przed tak zrekrutowaną osobą stawia się np. zadanie wyboru technologii, czy zbudowania architektury aplikacji, co wykracza poza możliwości przeciętnego programisty webowego. W rezultacie firma ląduje z losowymi narzędziami i technologiami zależnymi od tego, co umie zatrudniony przez firmę programista lub co aktualnie jest najmodniejsze w branży. Bez porównania lepszą jakościowo usługą jest tutaj wersja outsourcingu, w której firma IT udostępnia programistę, nad którym czuwa dedykowany kierownik techniczny nadzorujący kierunek rozwoju systemów w firmie i projektujący architekturę. Dzięki temu otrzymujemy idealne połączenie kompetencji i ceny związanej z utrzymaniem systemów informatycznych. Pozbywamy się również problemu związanego z tym, że gdyby zatrudniony przez nasz programista odszedł z naszej organizacji, to za każdym razem koszt znalezienia nowego pracownika będzie coraz większy. Każdorazowo będziemy musieli szukać osoby o coraz węższej specjalizacji, która zna technologie wprowadzone do systemów przez poprzedników. Zatrudnienie specjalisty poprzez zewnętrzną firmę HR również mija się z celem. Jest to kosztowne rozwiązanie, które wbrew pozorom kończy się zdobyciem pracownika niezgodnego z naszymi potrzebami. Firmy HR operują tylko na poziomie nazw technologii i nie rozumieją naszych potrzeb informatycznych. Znajdą pracownika, który w najlepszym przypadku będzie tytułował się specjalistą w jednej z używanych w firmie technologii. Zazwyczaj kończy się to w ten sposób, że taki specjalista doradza nam potem w kierunku rozszerzenia integracji tej technologii w firmie tak, aby zwiększyć zapotrzebowanie na jego usługi i jego niezastępowalność. Nie do końca skupia się na wyborze narzędzia, które w najtrafniejszy sposób rozwiązywałoby problem biznesowy, ułatwiałoby rozwój przedsiębiorstwa i optymalizowałoby koszty utrzymania infrastruktury.

Outsourcing programistyczny od impicode


Nasza oferta


Outsourcing programistyczny dla firm od impicode jest oferowany w kilku wariantach. Wynajmujemy firmom programistów, a także całe zespoły. Nad zespołem programistów może czuwać doświadczony i kompetentny kierownik techniczny, który doradzi Państwu w wyborze technologii i pomoże zaprojektować nowe produkty. Zespół może też podlegać bezpośrednio pod Państwa kierownika. Nasz zespół może stanowić trzon działu IT firmy lub pracować nad aplikacją mobilną lub Systemem wewnętrznym firmy (np. systemem ERP). W takiej sytuacji nasz kierownik projektu bierze udział w analizie i specyfikacji produktu i pomaga odwzorować logikę biznesową firmy w projekcie. Odpowiada także za późniejszą realizację oprogramowania. Taki sposób działania minimalizuje ryzyko rozminięcia się początkowych potrzeb i wymagań z funkcjonalnościami finalnego produktu, co jest tak często spotykane przy współpracy z informatykami.

Rozliczenia


Bardzo dokładnie rozliczamy czas pracy programistów. Co miesiąc wysyłamy naszym klientom raport, który dla każdego dnia zawiera czas pracy oraz podsumowanie zrealizowanych zadań. Dzięki temu możliwa jest kontrola założonych celów. W ramach usługi nasz zespół przygotowuje szacowania wszystkich zadań, a dzięki dostępowi do raportu czasochłonności klienci modyfikują listę priorytetów, co pozwala na bardzo dokładną kontrolę nad świadczonymi usługami.

Usługi programistyczne - Cennik


Usługi programistyczne wyceniamy w zalezności od::

Dlatego zapraszamy do kontaktu z nami w celu przedstawienia spersonalizowanej oferty.

Technologie i kompetencje


Przykłady technologii, w których świadczymy usługi:

Daj nam znać jakich kompetencji i technologii potrzebujesz.

laptop firma programistyczna warszawa

Napisz do nas i poproś o darmową wycenę

Podaj swój adres e-mail.

Podaj swój numer telefonu.

Podaj treść wiadomości

Godziny otwarcia

Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela

09:00-17:00
09:00-17:00
09:00-17:00
09:00-17:00
09:00-17:00
Zamknięte
Zamknięte

ImpiCode Sp. z o.o.

Firma programistyczna

Telefon

+48 726 866 601

Adres

Aleje Jerozolimskie 85 lok. 21
02-001 Warszawa,
NIP 701-08-06-412,
REGON 369619564,
KRS 0000721725