Przykłady stron napisanych w Angular

Piotr Lewandowski, 16 stycznia 2019

angular kod

Angular i AngularJS to frontendowe technologie WWW stworzone przez Google. Pozwalają na tworzenie złożonych aplikacji (one page app) działających po stronie przeglądarki. Oba frameworki są oparte o język programowania JavaScript i wspierają tworzenie aplikacji internetowych w modelu MVC (Model, View, Controller). AngularJS został wydany w 2009 roku, a jego następca Angular w 2016.

Angular został oparty o TypeScript, który rozszerza możliwości Javascriptu o typowanie struktur. Daje to większe możliwości kontroli i zarządzania kodem i skraca okres testów. Ułatwia wnioskowanie o poprawności. Jednocześnie koszt wejścia w TypeScript jest niski, bo plik w JavaScript jest jednocześnie poprawnym kodem źródłowym w TypeScript. JavaScript jest dzisiaj niesamowicie popularny. Jest językiem internetu, na którym oparty jest cały frontend w przeglądarkach. Jednocześnie coraz częściej jest używany po stronie serwera jako część backendu (np. Node.js).

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto użyć Angulara to przedstawiamy listę firm i stron wykonanych przy użyciu tych technologii. Mamy nadzieję, że to pomoże w podjęciu decyzji.

1. Google

Google stworzył Angular. Sam używa go na wielu swoich stronach np. Google Cloud Source Repositories, czy do tworzenia bloga Google Cloud

Google Cloud Repositories to usługa, która umożliwia tworzenie repozytoriów kodu i zarządzanie nimi.

https://source.cloud.google.com

https://cloud.google.com/blog/

2. Microsoft

Microsoft również wykorzystuje Angular w wielu swoich serwisach. Przykładem może być tutaj Microsoft Office Support, służący do pomagania przy obsłudze i konfiguracji aplikacji pakiet Office, czy Office w chmurze np. Office365.

https://support.office.com/

3. JPMorgan

JPMorgan to jedna z największych firm finansowych na świecie zaliczana do listy Fortune 500. Działa w kilkudziesięciu krajach i zatrudnia setki tysięcy osób. Ich strona z ofertami pracy zostąła stworzona przy użyciu frameworka AngularJS.

https://careers.jpmorgan.com/careers/US/en/home

4. Time Warner Cable (Spectrum)

Time Warner to amerykańska sieć telewizji kablowej. Ich forum wsparcia technicznego zostało napisane przy użyciu Angulara.

https://forums.timewarnercable.com/

5. McDonald's

Ta międzynarodowa się restauracji szybkiej obsługi używa Angulara w wielu miejscach np. na swojej stronie głównej, czy jej wersji mobilnej.

https://www.mcdonalds.com/us/en-us.html

6. UPS

Światowy gigant kurierski w swoich serwisach webowych bardzo często używa Angulara, a efekty tej pracy można zobaczyć na ich stronie głównej.

https://www.ups.com/us/en/Home.page

7. Sears

Sears to amerykańska firma , która jest właścicielem sieci sklepów Kmart i Sears. W części swoich serwisów używają AngularJS

8. Apple

Apple to światowy gigant technologiczny, którego zachwycił świat takimi produktami jak iPhone, iPod, Mac, iPad. Angulara używają w swoim serwisie do wsparcia produktowego, w którym można się skontaktować z ekspertem Apple w wybranej dziedzinie.

https://getsupport.apple.com/

9. Adobe

Adobe używa Angulara w aplikacji do uzyskania wsparcia technicznego na temat produktów firmy. Również jedna z ich technologii: Adobe Experience Manager (AEM) jest używana najczęściej w połączeniu z Angularem.

https://helpx.adobe.com/support/experience-manager/6-3.html

10. AT&T

AT&T to amerykański potentat telekomunikacyjny. Są prawdopobnie największą firmą technologiczną na świecie. Zatrudniają ponad dwieście tysięcy osób. Angular został użyty do stworzenia ich głównego serwisu webowego.

https://www.att.com/

11. VMware

VMware to firma technologiczna z doliny krzemowej. Swoją potęgę zbudowali na świetnym oprogramowaniu do wirtualizacji, którego zapewne używał każdy mniej lub bardziej związany ze światem IT. W chwili pisania tego artykułu firma jest wyceniana na ponad 60 miliardów dolarów.

Ich aplikacja internetowa dokumentująca współpracę z ruchem open source została oparta o Angular.

http://vmware.github.io/

12. Cisco

Cisco to znane przedsiębiorstwo informatyczne. Jest to kolejna firma technologiczna z doliny krzemowej na liście. Jest producentem różnych rodzajów urządzenie elektronicznych służących do budowania, obsługi i zarządzania sieciami komputerowymi.

Ich wyszukiwarka została napisana w Angularze.

https://search.cisco.com

Źródła:

https://www.madewithangular.com/

 • Zobacz także

 • Pobierz ebooka i zapisz się na Newsletter

  Dołącz do ponad setki specjalistów i przedsiębiorców.

  Wysyłaj mi newsletter.

 • Polub nas

  Facebook Pagelike Widget
 • Ebook

  Podaj swój adres email.

  Podaj kod.  Pobierz ebooka i zapisz się na Newsletter

  Dołącz do ponad setki specjalistów i przedsiębiorców.

  Wysyłaj mi newsletter.

   

  Pobierz ebooka

  Zapisz się na nasz newsletter, a otrzymasz dostęp do ebooka o tworzeniu startupów. Dołącz do ponad setki specjalistów IT, product managerów, startuperów i pasjonatów. Zostań naszym czytelnikiem. Dostarczamy solidną dawkę informacji.

  Wysyłaj mi newsletter.