Aplikacje desktopowe

W ImpiCode zajmujemy się tworzeniem aplikacji desktopowych dopasowanych do indywidualnych potrzeb klientów. Wykorzystujemy różne technologie i języki programowania, w zależności od wymagań projektu. Tworzymy programy działające zarówno na systemie Microsoft Windows, jak również na MacOS oraz Linux.


Aplikacje desktopowe, bądź inaczej okienkowe to grupa programów które są bezpośrednio instalowane na danym urządzeniu – komputerze czy laptopie. Podstawową cechą odróżniająca je od aplikacji webowych jest fakt, że działają na lokalnym serwerze komputera, podczas gdy użytkownicy webowych rozwiązań korzystają z nich za pomocą przeglądarki.

Przewagą aplikacji desktopowych nad webowymi jest lepsze dopasowanie do systemu operacyjnego, na którym są uruchamiane, w tym zwłaszcza bezproblemowa obsługa specyficznych modułów sprzętowych i peryferiów. Wadą jest wymóg osobnej instalacji na każdym komputerze, na którym aplikacja będzie użytkowana, a co za tym idzie, również znacznie bardziej skomplikowany proces aktualizacji.

Jednak pomimo tego aplikacje okienkowe często stanowią optymalne rozwiązanie i są często wykorzystywane w wielu przedsiębiorstwach.


Zalety aplikacji desktopowych

Dostęp offline

Z aplikacji okienkowych, a co za tym idzie z zawartych tam danych, można bez problemu korzystać w trybie offline.

Niezawodny dostęp do lokalnej baza danych

Dane, pliki i informacje mogą być zapisywane lokalnie na komputerze niezależnie od zewnętrznej infrastruktury.

Kompatybilność

Aplikacje desktopowe współpracują z innymi urządzeniami takimi jak kasy fiskalne czy czytniki kodów kreskowych i inne peryferia.

Wysoka niezawodność i bezpieczeństwo

Logowanie i korzystanie z aplikacji desktopowej (offline) daje większą gwarancję, że dane nie trafią w niepowołane ręce.

Lepsze dopasowanie do systemu operacyjnego i większe możliwości dostosowania

W przypadku aplikacji desktopowych nie ogranicza nas interfejs przeglądarkowy.


Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się więcej na temat tworzenia aplikacji dektopowych lub potrzebujesz takiego rozwiązania – napisz do nas przez formularz kontaktowy.


Klienci ImpiCode