Outsourcing programistyczny


Outsourcing programistyczny ma wiele zalet i jego konsekwencją zawsze jest zmniejszenie kosztów budowania i obsługi systemów informatycznych. Decydując się na wynajem programistów od profesjonalnej firmy IT uzyskujecie Państwo dostęp do kompetentnej kadry i możliwość elastycznego podejścia do kwestii zasobów programistycznych. Oddelegowanie tworzenia i utrzymania systemów informatycznych daje dostęp do wykwalifikowanego personelu bez konieczności martwienia się o zarządzanie zespołem i podnoszenie kompetencji. Zdolność rekrutacji i oceny pracowniczej jest nieporównywalnie większa w wyspecjalizowanej firmie informatycznej. Decydując się na outsourcing programistyczny zyskujemy tez możliwość elastycznego dopasowania liczby godzin do bieżących potrzeb firmy. Mamy też o wiele łatwiejszy dostęp do specjalistów w innych technologiach i o innych kompetencjach niż te aktualnie używane przez firmę, co ułatwia ekspansję na nowe pola w informatyce (aplikacje mobilne, IoT) i tworzenie nowych produktów. Wielokrotnie jest tak, że zatrudnianie w firmie specjalistów tylko jednej technologii sprawia, że rekomendują oni używanie w firmie przestarzałej technologii tylko dlatego, że jest ona zgodna z ich zakresem kompetencji. My nie mamy tych ograniczeń i zawsze rekomendujemy rozwiązania i technologie, które najlepiej służą rozwiązaniu problemów. To wszystko sprawia, że możecie się Państwo skupić na bazowym biznesie zamiast przedzierać się przez niuanse branży IT. Do najpopularniejszych technologii, w których firmy decydują się na outsourcing należy .NET, Java oraz PHP.

Skontaktuj się z nami

Outsourcing programistyczny, a utrzymywanie własnego specjalisty

Często jest tak, że firmy nie widzą potrzeby outsourcingu przy małym zapotrzebowaniu na outsourcing IT np. rzędu jednego etatu. Jest to jednak duży błąd. W takim wypadku zarząd firmy, ani dział HR, który na co dzień nie zajmuje się rekrutacją pracowników IT nie jest w stanie właściwie ocenić kompetencji potencjalnych kandydatów. Przed tak zrekrutowaną osobą stawia się np. zadanie wyboru technologii, czy zbudowania architektury aplikacji, co wykracza poza możliwości przeciętnego programisty webowego. W rezultacie firma ląduje z losowymi narzędziami i technologiami zależnymi od tego, co umie zatrudniony przez firmę programista lub co aktualnie jest najmodniejsze w branży. Bez porównania lepszą jakościowo usługą jest tutaj wersja outsourcingu, w której firma IT udostępnia programistę, nad którym czuwa dedykowany kierownik techniczny nadzorujący kierunek rozwoju systemów w firmie i projektujący architekturę. Dzięki temu otrzymujemy idealne połączenie kompetencji i ceny związanej z utrzymaniem systemów informatycznych. Pozbywamy się również problemu związanego z tym, że gdyby zatrudniony przez nasz programista odszedł z naszej organizacji, to za każdym razem koszt znalezienia nowego pracownika będzie coraz większy. Każdorazowo będziemy musieli szukać osoby o coraz węższej specjalizacji, która zna technologie wprowadzone do systemów przez poprzedników. Zatrudnienie specjalisty poprzez zewnętrzną firmę HR również mija się z celem. Jest to kosztowne rozwiązanie, które wbrew pozorom kończy się zdobyciem pracownika niezgodnego z naszymi potrzebami. Firmy HR operują tylko na poziomie nazw technologii i nie rozumieją naszych potrzeb informatycznych. Znajdą pracownika, który w najlepszym przypadku będzie tytułował się specjalistą w jednej z używanych w firmie technologii. Zazwyczaj kończy się to w ten sposób, że taki specjalista doradza nam potem w kierunku rozszerzenia integracji tej technologii w firmie tak, aby zwiększyć zapotrzebowanie na jego usługi i jego niezastępowalność. Nie do końca skupia się na wyborze narzędzia, które w najtrafniejszy sposób rozwiązywałoby problem biznesowy, ułatwiałoby rozwój przedsiębiorstwa i optymalizowałoby koszty utrzymania infrastruktury.

Outsourcing programistyczny od ImpiCode

Nasza oferta

Outsourcing programistyczny dla firm od ImpiCode jest oferowany w kilku wariantach. Wynajmujemy firmom programistów, a także całe zespoły. Nad zespołem programistów może czuwać doświadczony i kompetentny kierownik techniczny, który doradzi Państwu w wyborze technologii i pomoże zaprojektować nowe produkty. Zespół może też podlegać bezpośrednio pod Państwa kierownika. Nasz zespół może stanowić trzon działu IT firmy lub pracować nad aplikacją mobilną lub Systemem wewnętrznym firmy (np. systemem ERP). W takiej sytuacji nasz kierownik projektu bierze udział w analizie i specyfikacji produktu i pomaga odwzorować logikę biznesową firmy w projekcie. Odpowiada także za późniejszą realizację oprogramowania. Taki sposób działania minimalizuje ryzyko rozminięcia się początkowych potrzeb i wymagań z funkcjonalnościami finalnego produktu, co jest tak często spotykane przy współpracy z informatykami.

Komunikacja i miejsce wykonywania prac

Dostajemy wiele pytań od klientów o miejsce wykonywania prac. Wielu z nich narzeka, że dzisiaj programiści, których zatrudniają, chcą pracować wyłącznie zdalnie i komunikować się wyłącznie drogą mailową. Jesteśmy profesjonalną firmą programistyczną. Nasi programiści pracują u nas w biurze. Tylko w ten sposób możemy pracować nad ich rozwojem, podnosić umiejętności i kontynuować ciągłe szkolenie. U nas na miejscu mają dostęp do kompetencji kierowników projektów, którzy pomagają im i doradzają przy rozwiązywaniu złożonych problemów technicznych, architektonicznych i optymalizacyjnych. Doskonale rozumiemy potrzebę komunikacji z klientem i zespołem technicznym klienta. W początkowym okresie świadczenia outsourcingu możliwe jest ulokowanie zespołu programistycznego u klienta po to, żeby wdrożyć się w projekt i zdobyć niezbędną wiedzę do świadczenia prac programistycznych. Później możliwe są też spotkania kontrolne i projektowe np. raz w tygodniu. Rozumiemy też, że w outsourcingu programistycznym pojawia się ciągła potrzeba komunikacji. W naszej usłudze podstawową metodą komunikacji jest rozmowa telefoniczna i telekonferencję. Drogą mailową ustalamy mniejsze rzeczy i potwierdzamy ustalenia zawarte podczas rozmowy telefonicznej. Mamy swoje narzędzia do zarządzania projektem i komunikacji w projekcie np. JIRA, ale w razie potrzeby dostosowujemy się do wymagań i narzędzi używanych przez naszego klienta.

Organizacja prac

Rozpoczynając nowy projekt zawsze przydzielamy do niego programistę na poziomie kierownika. Jego zadaniem jest nie tylko techniczne rozpoznanie projektu, lecz także zrozumienie wewnętrznych uwarunkowań klienta, jego modelu biznesowego i wymagań pozaprogramistycznych. Dopiero po wprowadzeniu kierownika przydzielamy do projektu kolejnego programistę (lub programistów), którzy są już doszkalani przez naszego kierownika.

W trakcie prowadzenie całego projektu staramy się stale utrzymywać przynajmniej dwie osoby, które dobrze rozumieją zarówno projekt jak i wymagania pozatechniczne klienta. Chodzi o to abyśmy mogli utrzymać ciągłość usługi na wypadek jakichkolwiek przypadków losowych i zmian kadrowych. W naszym i klienta interesie jest, abyśmy utrzymywali u siebie raz uzyskaną wiedzę na temat klienta i jego projektów. Czyli, innymi słowy, staramy się doprowadzić do stanu, w którym nie jesteśmy dla klienta „ludźmi z zewnątrz”, lecz działem programistycznym, którego administracja i zarządzanie jest realizowane przez dostawcę, ale który dobrze rozumie funkcjonowanie klienta.

Rozliczenia

Bardzo dokładnie rozliczamy czas pracy programistów. Co miesiąc wysyłamy naszym klientom raport, który dla każdego dnia zawiera czas pracy oraz podsumowanie zrealizowanych zadań. Dzięki temu możliwa jest kontrola założonych celów. W ramach usługi nasz zespół przygotowuje szacowania wszystkich zadań, a dzięki dostępowi do raportu czasochłonności klienci modyfikują listę priorytetów, co pozwala na bardzo dokładną kontrolę nad świadczonym outsourcingiem IT.

Wynajem programistów – czas potrzebny do startu

Staramy wychodzić się na przeciw potrzebom naszych klientów. Zazwyczaj jesteśmy gotowi do startu projektu w ciągu dwóch tygodni. W wielu przypadkach już po tygodniu udaje się przydzielić kogoś, kto rozpocznie analizę i przystąpi do usuwania najbardziej krytycznych Błędów i realizacji pilnych potrzeb.

Outsourcing IT – Cennik

Outsourcing IT wyceniamy w zależności od::

Dlatego zapraszamy do kontaktu z nami w celu przedstawienia spersonalizowanej oferty.

Usługi realizowane w ramach outsourcingu

W ramach outsourcingu najczęściej realizujemy następujące kategorie usług:

Technologie i kompetencje

Przykłady technologii, w których świadczymy usługi:

Daj nam znać jakich kompetencji i technologii potrzebujesz.