Outsourcing programistyczny

Pojedynczy ekspert z dziedziny programowania lub zewnętrzny dział programistyczny który zrealizuje dla Twojej firmy nawet najbardziej wymagający projekt.

Zalety outsourcingu programistów

Szybki start

Ruszamy z projektem w maksymalnie 2 tygodnie.

Szeroki zakres kompetencji

Dopasujemy zespół do potrzeb projektu – Ruby, .Net, Java, Javascript, Python, React Native, Node.js, Angular, Perl, Visual Basic, Golang, C++ czy C# to dla nas drobnostka.

Kompleksowa obsługa

Nie tylko programujemy – zapewniamy też konsulting, projekty UX/UI, utrzymanie (SLA), serwery i hosting. Możemy powiększyć zespół o specjalistów od dodatkowych technologii.

Robimy trudne projekty

Dajemy radę tam, gdzie inne zespoły poległy. Dla nas to nie problem, a wyzwanie.

Elastyczna umowa ramowa

Umowa upoważnia klienta do składania zamówień. Klient określa tylko wymiar godzinowy zakontraktowania i czas objęty zamówieniem.


Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się więcej na temat outsourcingu programistów lub potrzebujesz podobnego rozwiązania – napisz do nas przez formularz kontaktowy.

Aplikacja IBL

Naukowy system do przetwarzania danych biobibliograficznych

Dlaczego outsourcing programistyczny?

Na podstawie raportu KMPG klienci najczęściej wybierają usługi outsourcingowe w Indiach (jakość wykonywanych tych usług jest podobnie niska jak ich cena), a zaraz po nich to Polska zyskuje coraz większą rolę jako wysokojakościowy ekspert. Rynek tego rodzaju usług IT jest coraz większy, o czym świadczy ilość firm, które się tylko w tym specjalizują.

W zakres usług takich firm zazwyczaj wchodzi: rozwój oprogramowania, testowanie, opracowywanie rozwiązań biznesowych w IT, infrastruktura IT (m.in.monitoring, wirtualizacja, bazy danych), inżynieria przemysłowa.  

Outsourcing programistyczny pojedynczego eksperta lub outsourcing całego zespołu jest bardzo korzystną formą zatrudnienia. Jest bardzo elastyczna, natychmiastowa, nie trzeba sprawdzać pracownika, czy na pewno się nada do projektu. Najlepiej sprawdzi się w firmach, które szybko się rozwijają i mają nadmiar zleceń, lub chciałby nowego rozwiązania i nie mogą pozwolić sobie na kilkumiesięczne przesunięcie projektu tylko ze względu na przeciągającą się rekrutację. W wielu sytuacjach te kilka tygodni może uratować projekt.

W dzisiejszych czasach outsourcing jest wykonywany właśnie na zasadach pracy zdalnej. Oczywiście programiści zawsze muszą uczestniczyć w spotkaniach zespołu i przy opracowywaniu strategii, jednakże może się to odbyć za pomocą komunikatorów z użyciem video. 

By wszystkie zadania były płynnie przeprowadzane muszą być wyznaczone deadlineów, które zgodnie z umową muszą być przez nas dotrzymane.

Z dodatkowych plusów – firma, która zdecyduje się na taką formę współpracy, nie musi wygospodarowywać w biurze miejsca na cały zespół lub pojedynczego pracownika, a co za tym idzie, firma nie ponosi kosztów związanych z utrzymaniem (stanowisko pracy, komputer itp.).

Outsourcing programistyczny ma wiele zalet i jego konsekwencją zawsze jest zmniejszenie kosztów budowania i obsługi systemów informatycznych. Decydując się na wynajem programistów od profesjonalnej firmy IT uzyskujecie Państwo dostęp do kompetentnej kadry i możliwość elastycznego podejścia do kwestii zasobów programistycznych. Oddelegowanie tworzenia i utrzymania systemów informatycznych daje dostęp do wykwalifikowanego personelu bez konieczności martwienia się o zarządzanie zespołem i podnoszenie kompetencji. Zdolność rekrutacji i oceny pracowniczej jest nieporównywalnie większa w wyspecjalizowanej firmie informatycznej. Decydując się na outsourcing programistyczny zyskujemy tez możliwość elastycznego dopasowania liczby godzin do bieżących potrzeb firmy. Mamy też o wiele łatwiejszy dostęp do specjalistów w innych technologiach i o innych kompetencjach niż te aktualnie używane przez firmę, co ułatwia ekspansję na nowe pola w informatyce (aplikacje mobilne, IoT) i tworzenie nowych produktów. Wielokrotnie jest tak, że zatrudnianie w firmie specjalistów tylko jednej technologii sprawia, że rekomendują oni używanie w firmie przestarzałej technologii tylko dlatego, że jest ona zgodna z ich zakresem kompetencji. My nie mamy tych ograniczeń i zawsze rekomendujemy rozwiązania i technologie, które najlepiej służą rozwiązaniu problemów. To wszystko sprawia, że możecie się Państwo skupić na bazowym biznesie zamiast przedzierać się przez niuanse branży IT. Do najpopularniejszych technologii, w których firmy decydują się na outsourcing należy .NET, Java oraz PHP.

Outsourcing programistyczny, a utrzymywanie własnego programisty

Często jest tak, że firmy nie widzą potrzeby outsourcingu przy małym zapotrzebowaniu na outsourcing IT np. rzędu jednego etatu. Jest to jednak duży błąd. W takim wypadku zarząd firmy, ani dział HR, który na co dzień nie zajmuje się rekrutacją pracowników IT nie jest w stanie właściwie ocenić kompetencji potencjalnych kandydatów. Przed tak zrekrutowaną osobą stawia się np. zadanie wyboru technologii, czy zbudowania architektury aplikacji, co wykracza poza możliwości przeciętnego programisty webowego. W rezultacie firma ląduje z losowymi narzędziami i technologiami zależnymi od tego, co umie zatrudniony przez firmę programista lub co aktualnie jest najmodniejsze w branży. Bez porównania lepszą jakościowo usługą jest tutaj wersja outsourcingu, w której firma IT udostępnia programistę, nad którym czuwa dedykowany kierownik techniczny nadzorujący kierunek rozwoju systemów w firmie i projektujący architekturę. Dzięki temu otrzymujemy idealne połączenie kompetencji i ceny związanej z utrzymaniem systemów informatycznych. Pozbywamy się również problemu związanego z tym, że gdyby zatrudniony przez nasz programista odszedł z naszej organizacji, to za każdym razem koszt znalezienia nowego pracownika będzie coraz większy. Każdorazowo będziemy musieli szukać osoby o coraz węższej specjalizacji, która zna technologie wprowadzone do systemów przez poprzedników. Zatrudnienie specjalisty poprzez zewnętrzną firmę HR również mija się z celem. Jest to kosztowne rozwiązanie, które wbrew pozorom kończy się zdobyciem pracownika niezgodnego z naszymi potrzebami. Firmy HR operują tylko na poziomie nazw technologii i nie rozumieją naszych potrzeb informatycznych. Znajdą pracownika, który w najlepszym przypadku będzie tytułował się specjalistą w jednej z używanych w firmie technologii. Zazwyczaj kończy się to w ten sposób, że taki specjalista doradza nam potem w kierunku rozszerzenia integracji tej technologii w firmie tak, aby zwiększyć zapotrzebowanie na jego usługi i jego niezastępowalność. Nie do końca skupia się na wyborze narzędzia, które w najtrafniejszy sposób rozwiązywałoby problem biznesowy, ułatwiałoby rozwój przedsiębiorstwa i optymalizowałoby koszty utrzymania infrastruktury.

Komunikacja i miejsce wykonywania prac

Dostajemy wiele pytań od klientów o miejsce wykonywania prac. Wielu z nich narzeka, że dzisiaj programiści, których zatrudniają, chcą pracować wyłącznie zdalnie i komunikować się wyłącznie drogą mailową. Jesteśmy profesjonalną firmą programistyczną. Nasi programiści pracują u nas w biurze. Tylko w ten sposób możemy pracować nad ich rozwojem, podnosić umiejętności i kontynuować ciągłe szkolenie. U nas na miejscu mają dostęp do kompetencji kierowników projektów, którzy pomagają im i doradzają przy rozwiązywaniu złożonych problemów technicznych, architektonicznych i optymalizacyjnych. Doskonale rozumiemy potrzebę komunikacji z klientem i zespołem technicznym klienta. W początkowym okresie świadczenia outsourcingu możliwe jest ulokowanie zespołu programistycznego u klienta po to, żeby wdrożyć się w projekt i zdobyć niezbędną wiedzę do świadczenia prac programistycznych. Później możliwe są też spotkania kontrolne i projektowe np. raz w tygodniu. Rozumiemy też, że w outsourcingu programistycznym pojawia się ciągła potrzeba komunikacji. W naszej usłudze podstawową metodą komunikacji jest rozmowa telefoniczna i telekonferencję. Drogą mailową ustalamy mniejsze rzeczy i potwierdzamy ustalenia zawarte podczas rozmowy telefonicznej. Mamy swoje narzędzia do zarządzania projektem i komunikacji w projekcie np. JIRA, ale w razie potrzeby dostosowujemy się do wymagań i narzędzi używanych przez naszego klienta.

Organizacja prac

Rozpoczynając nowy projekt zawsze przydzielamy do niego programistę na poziomie kierownika. Jego zadaniem jest nie tylko techniczne rozpoznanie projektu, lecz także zrozumienie wewnętrznych uwarunkowań klienta, jego modelu biznesowego i wymagań pozaprogramistycznych. Dopiero po wprowadzeniu kierownika przydzielamy do projektu kolejnego programistę (lub programistów), którzy są już doszkalani przez naszego kierownika.

W trakcie prowadzenie całego projektu staramy się stale utrzymywać przynajmniej dwie osoby, które dobrze rozumieją zarówno projekt jak i wymagania pozatechniczne klienta. Chodzi o to abyśmy mogli utrzymać ciągłość usługi na wypadek jakichkolwiek przypadków losowych i zmian kadrowych. W naszym i klienta interesie jest, abyśmy utrzymywali u siebie raz uzyskaną wiedzę na temat klienta i jego projektów. Czyli, innymi słowy, staramy się doprowadzić do stanu, w którym nie jesteśmy dla klienta „ludźmi z zewnątrz”, lecz działem programistycznym, którego administracja i zarządzanie jest realizowane przez dostawcę, ale który dobrze rozumie funkcjonowanie klienta.

Rozliczenia

Bardzo dokładnie rozliczamy czas pracy programistów. Co miesiąc wysyłamy naszym klientom raport, który dla każdego dnia zawiera czas pracy oraz podsumowanie zrealizowanych zadań. Dzięki temu możliwa jest kontrola założonych celów. W ramach usługi nasz zespół przygotowuje szacowania wszystkich zadań, a dzięki dostępowi do raportu czasochłonności klienci modyfikują listę priorytetów, co pozwala na bardzo dokładną kontrolę nad świadczonym outsourcingiem IT.

Outsourcing programistyczny – czas potrzebny do startu

Staramy wychodzić się na przeciw potrzebom naszych klientów. Zazwyczaj jesteśmy gotowi do startu projektu w ciągu dwóch tygodni. W wielu przypadkach już po tygodniu udaje się przydzielić kogoś, kto rozpocznie analizę i przystąpi do usuwania najbardziej krytycznych Błędów i realizacji pilnych potrzeb

Ty decydujesz o formie zgłaszania zadań

Jesteśmy elastyczni i dopasujemy się do Twojego systemu zarządzania projektami i czasem pracy.
Ty decydujesz, my dbamy o transparentność i przejrzystość współpracy.


Wynajem specjalistów IT – Outsourcing programistów

Specjaliści mogą wykonywać samodzielne zadania, lub stanowić wsparcie w Twoim zespole. Delegowana może być zarówno pojedyncza osoba, jak i zespół wykonujący cały projekt. Posiadamy wiedzę i kompetencje aby zbudować dla Ciebie cały zespół na potrzebę realizacji konkretnego projektu. Opowiedz nam o swoim projekcie, wskaż jego cele, technologie w jakich chciałbyś działać, a my dostarczymy Ci zespół spełniający wszystkie wymagania.

Wyróżniamy się wysoką elastycznością i szybkością działania. Klienci chwalą nasz profesjonalizm, samodzielność i inicjatywę. Doskonale znamy i rozumiemy specyfikę wielu branż i rodzajów systemów. Jesteśmy w stanie szybko i dobrze dobrać specjalistów do konkretnych projektów, precyzyjnie spełniając wymagania w Twojej firmie.


Outsourcing programistów – nietypowe powody

Czym jest outsourcing programistów, wie chyba każdy. Jeśli nie, to można o tym poczytać tutaj. Stosunek szefów IT do outsourcingu...
Czytaj więcej
Outsourcing programistów – nietypowe powody

Outsourcing programistyczny, a wewnętrzny dział IT

W tym artykule porównuję współpracę z zewnętrzną firmą programistyczną do prowadzenia wewnętrznego działu IT. Polecam również zapoznać się z opisem...
Czytaj więcej
Outsourcing programistyczny, a wewnętrzny dział IT

Outsourcing IT, czyli współpraca dwóch partnerów i jeden cel

Zalety korzystania z outsourcingu IT Outsourcing IT to popularna usługa – z tego typu wsparcia korzysta już blisko połowa firm...
Czytaj więcej
Outsourcing IT, czyli współpraca dwóch partnerów i jeden cel