Fundacja Moc Pomocy powstała w lutym 2019 roku z inicjatywy Rafała Mikołajczyka i Bartosza Kaczmarka. Misją fundacji jest kompleksowa pomoc osobom po wypadkach i poważnych zachorowaniach oraz uświadomienie ludziom ich możliwości i potencjału pomimo niepełnosprawności. Warto zaznaczyć, że aby spełniać założone cele, fundacja prowadzi jednocześnie kilka istotnych społecznie projektów związanych z pomocą osobom z niepełnosprawnościami.
Jednym z nich jest ogólnopolski program “Po Amputacji” realizowany jako odpowiedź na pojawiające się potrzeby osób po amputacjach w całym kraju. Jego celem jest zapewnienie wszechstronnego wsparcia dla osób po amputacjach poprzez dostarczanie konkretnej wiedzy na temat postępowania po zabiegu oraz przygotowania do zaprotezowania poprzez właściwe postępowanie z kikutem.
Klientowi zależało, aby uzyskać aplikację mobilną odpowiadającą przedstawionym założeniom. W ramach zlecenia stworzyliśmy więc dedykowana aplikację wspierającą program Po Amputacji do pobrania w wersji dla iOS oraz dla Androida.
Jako że aplikację tworzyliśmy od podstaw, a klient obdarował nas zaufaniem co do sposobu realizacji, do stworzenia backendu wybraliśmy technologię AWS, w tym : DynamoDB i Lambda (Python). Platforma AWS ze względu na łatwość utrzymania, przejrzystość API i bazy danych w tym przypadku, była najlepszym wyborem. Aplikacja została napisana w React Native, aby użytkownicy mogli z niej korzystać zarówno na systemie Android jak również iOS. Dodatkowym elementem wpływającym na poprawę komunikacji, była integracja z serwerem mailowym poprzez Mail API.
Dzięki stworzonej przez nas aplikacji osoby po amputacji, które są przed, w trakcie lub po rehabilitacji, otrzymały nową formę wsparcia i źródło cennych informacji, pomocnych by odnaleźć się w nowej sytuacji.
Projekt ten dał nam możliwość zapoznania się z Fundacją Moc Pomocy, i był wstępem do kolejnej, tym razem większej realizacji. Drugim projektem zleconym nam przez Fundację jest platforma internetowa “Mam MOC!”.
Platforma zbiórkowa, inaczej crowdfundingowa, “Mam MOC!” to nie tylko możliwość zebrania niezbędnych środków z pomocą Fundacji, ale również wsparcie w zakresie rehabilitacji, pomoc w doborze sprzętu ortopedycznego, konsultacje psychologiczne, a w razie potrzeby również porady prawne.
Choć konkurencja wśród takich serwisów na rynku polskim jest duża, Fundacja zdecydowała się na stworzenie swojej własnej platformy, gdyż posiadała już dużą bazę beneficjentów oraz osób chętnych do wpłat na konkretnych potrzebujących. Wiele z takich platform czerpie zysk z wystawianych zbiórek, w tym przypadku Fundacja postawiła jednak na realizację tego projektu non profit. Aplikacja webowa, taka jak platforma zbiórkowa, musi mieć wspólne cechy z podobnymi realizacjami, aby użytkownicy przy pierwszej interakcji wiedzieli z czym mają do czynienia. Od efektowności wizualnej ważniejsze są użyteczność, czytelność i intuicyjność.
Stworzyliśmy dla Fundacji platformę zbiórkową która zawiera typowe dla tego rodzaju serwisów funkcjonalności. Możemy zatem przeglądać zbiórki, korzystać z kilku istotnych filtrów, wpłacać środki, założyć konto osoby potrzebującej lub darczyńcy oraz oczywiście zakładać zbiórki. Użytkownik, który chce założyć zbiórkę, jest poddawany weryfikacji, i musi zostać zaakceptowany przez administratora fundacji. Płatności mogą być realizowane za pomocą popularnej w Polsce metody płatności Przelewy24, a także poprzez PayPal. Po stronie back-endu wykonaliśmy dedykowany system do rozliczeń. Umożliwia on Fundacji tworzenie rozmaitych zestawień i raportów, w tym oczywiście do rozliczeń konkretnych zbiórek.
Back-end aplikacji stworzyliśmy z wykorzystaniem Django REST framework, natomiast do napisania front-endu posłużył nam Angular. Platforma korzysta z bazy danych PostgreSQL, a cały system jest stworzony przy wykorzystaniu technologii AWS.
Podsumowując, w ramach współpracy z fundacją stworzyliśmy dwie aplikacje, mobilną i webową. Jesteśmy dumni, że efekty naszej pracy ułatwiają pomoc tak wielu potrzebującym osobom. Fundacja Moc Pomocy jest bardzo zadowolona ze współpracy z ImpiCode, o czym świadczą udzielone referencje.
W trakcie współpracy specjaliści ImpiCode wykazali się profesjonalizmem oraz wysokimi kwalifikacjami w dziedzinie projektowania i wytwarzania aplikacji w technologiach mobilnych i webowych, sprawnym zarządzaniem, a także umiejętnością dobrej komunikacji.
Inne nasze realizacje
Zaufali nam:
Polski Związek Motorowy
Adamed
Polska Agencja Prasowa
Astor
IFX Payments
TEB Edukacja
Fundacja Moc Pomocy
Elemental Holding
French Touch
Polski Komitet Normalizacyjny
TU
Bergakademie Freiberg
Bank Nowy BFG
Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS
Astorino Kawasaki Robotics
DTK&W Zespół Ogłoszeniowy
Opegieka
Crazy shop
PartyBox
WUOZ w Krakowie
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Grupa Mo
Jeleniogórska Organizacja Turystyczna
eFitness
Instytut Badań Literackich PAN
Danhoss
Fundacja Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS
Opennet.pl
Centrum Medyczne Intermed
Centrum Rozwoju Edukacji Edicon
Winner Europe
Po amputacji
MamMoc.pl
EtnoStoria
Widzisz Wszystko
EMKA Project
NowaLed ILL
Eco Light LED
LoxiMide
Fundacja AVLab.pl
RCC Nova
Vector Controls
Virtual SMS
Parus Holdings
Biuro Partner
Optime.AI
M2M Team