Bank Nowy BFG S.A. – optymalizacja systemu back office

Nasz stały klient, Podkarpacki Bank Spółdzielczy (aktualnie Bank Nowy BFG S.A.) zwrócił się do nas z poważnym problemem – jeden z wewnętrznych systemów wspierających działanie Banku od jakiegoś czasu działał coraz wolniej. W szczególności jeden konkretny proces obliczeniowy, konieczny do funkcjonowania Banku, trwał nieraz ponad kilkanaście godzin, czasem kończąc się poprawnie i zwracając oczekiwany wynik, a czasem zwracając błąd. Klient poprosił nas, byśmy zbadali temat, usunęli przyczynę błędów oraz przyspieszyli działanie.

Przeanalizowaliśmy problematyczny system. Jak się okazało, był on dość leciwy, napisany w starych technologiach (stare wersje Javy i PHP). Co więcej, kod źródłowy był niekompletny – brakowało źródeł do modułu napisanego w Javie.

Po analizie i upewnieniu się, że pliki źródłowe nie są dostępne, przeprowadziliśmy dekompilację plików JAR, dzięki czemu mogliśmy zajrzeć “pod maskę”. Analiza zdecompilowanego kodu pozwoliła nam odnaleźć przyczynę, która powodowała w niektórych przypadkach przerwanie działania procesu. Co więcej działanie programu udało się zoptymalizować, a nawet zrównoleglić działanie fundamentalnych obliczeń.

Całe zadanie zakończyło się:


Referencje


Podkarpacki Bank Spółdzielczy świadczy wysokiej jakości usługi finansowe przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i kanałów dystrybucji. Od 2018 roku współpracujemy z firmą ImpiCode Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Współpraca obejmuje utrzymanie i modernizację wewnętrznych systemów Banku.

ImpiCode jest godnym zaufania partnerem biznesowym. Pracownicy firmy mają duże doświadczenie i wysokie kompetencje. Komunikacja z kierownikiem projektu odbywa się na wysokim poziomie i nie stanowi żadnych problemów. Programiści sprawnie i z pełnym profesjonalizmem realizują postawione przed nimi zadania, czym przyczyniają się do usprawnienia funkcjonowania wewnętrznych procesów w PBS.

Z przyjemnością rekomendujemy firmę ImpiCode Sp. z o.o. jako profesjonalnego partnera biznesowego i kompetentnego dostawcę usług programistycznych.

– Andrzej Dubis
Dyrektor Departamentu Informatyki PBS


Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się więcej na temat tego rozwiązania, lub potrzebujesz podobnej aplikacji, napisz do nas.

Jeżeli interesują Cię innego rodzaju projekty lub chcesz szerzej poznać naszą działalność, zapraszamy do katalogu wybranych projektów.